- Koolid
- Sisekaitseakadeemia

Vali töö, mis hoiab Eestit, vali elu, millel on suurem tähendus. Tule õpi Sisekaitseakadeemias!
Sisekaitseakadeemias saab õppida vanglaametnikuks, politseinikuks, päästevaldkonna eksperdiks, 112 päästekorraldajaks, maksu- ja tolliametnikuks ning sisejulgeoleku tippspetsialistiks.
Vastuvõtt Sisekaitseakadeemiasse on avatud kuni 30.06.25
Sisekaitseakadeemia pakub kõigile huvilistele võimalust tulla kadetivarjuks ja veeta üks päev kadetiga. Nii saad teada, mida tähendab õppimine Sisekaitseakadeemias.
Vaheta kogemusi ja küsi kõik sind huvitavad küsimused kadetilt ka tulevase töö kohta.
Miks tulla?
- oma kadett aitab sul organiseerida päeva ja on sinu kõrval kogu aeg
- tutvud teiste kadettide ja õppejõududega
- osaled loengutes, seminarides või praktilistes tundides
- näed reaalselt erinevate asukohtade õppetingimusi, võimalusi jne.
- saad osa põnevast tudengielust
- kadettide väärt nõuanded ja vastused tekkinud küsimustele
Sisekaitseakadeemia tutvustus
Sisekaitseakadeemias on võimalik omandada nii kutseharidus, rakenduskõrgharidus kui ka magistriharidus. Erialase ettevalmistuse saab pääste-, finants-, vanglateenistuse- ning politsei- ja piirivalvekolledžist, magistriharidust pakub sisejulgeoleku instituut. Lisaks korraldatakse Sisekaitseakadeemias täiendusõpet ning osa saab võtta erialasest teadus-, arendus- ja innovatsioonitegevusest.
Politsei- ja piirivalvekolledž
Politsei- ja piirivalvekolledž koolitab politseiametnikke. Õppima on oodatud kõik, kellel on soov panustada Eesti turvalisusesse ja kes on avatud, inimlikud, nutikad.
• Kõrgharidusõppes igakuine stipendium 300 eurot
• Tasuta toitlustus, majutus, vormiriietus
• B-kategooria juhilubade omandamine
• Kindel töökoht
• Lõpetamisel laiad karjäärivõimalused Politsei- ja Piirivalveametis.
vekolledž erialad
Politsei- ja piirivalvekolledži õppekavad:

POLITSEITEENISTUS
(rakenduskõrgharidusõpe, 3 aastat)
Politseiteenistuse eriala annab valdkonnast laiemad ja sügavamad teadmised ning eriala lõpetajatel on avaramad karjäärivõimalused. Kõrgharidusõppes saab valida kolme süvaõppesuuna vahel: patrullpolitseinik, piirivalvur ja uurija.

POLITSEIAMETNIK sh piirivalvur
(kutseõpe, 1 aasta)(õppima suunab Politsei-ja piirivalveamet)
Politseiametniku eriala õppekava on väga praktilise suunitlusega andes teadmised, oskused ja hoiakud, mis võimaldavad töötada Politsei- ja Piirivalveametis patrullpolitseinikuna. Piirivalvuri kutsetunnistuse saamiseks saavad soovijad politseiametniku kutseõppe käigus läbida valikmooduli ning sooritada kutseeksami. Soovi korral saab jätkata õpinguid rakenduskõrghariduse õppes.
Vanglateenistuse kolledž
Vanglateenistuse kolledž annab vanglateenistuses töötamiseks vajalikud teadmised ja oskused. Õppima on oodatud teotahtelised inimesed, kes märkavad, hoolivad ja aitavad teineteist ning on ustavad riigile ja valmis sekkuma, kui olukord seda nõuab.
Vanglateenistuse kolledžis on:
• kaasaegsed õppetingimused
• suure osa õppest moodustab praktika
• tagatud majutus, toitlustus, vormiriietus
• stipendium korrektsiooni õppekaval kuni 800 eurot kuus
• lõpetajatele garanteeritud töökoht
vanglateenistuses.
Vanglateenistuse kolledži õppekavad:

KORREKTSIOON
(rakenduskõrgharidusõpe, 3 aastat)
Korrektsiooni õppekava sobib neile, kes huvituvad õigusest, õiglusest ja ühiskonna turvalisusest. Juhtimise, sotsiaalteaduslike ainete, õiguse ja psühholoogia rakenduslik käsitlemine õpetab lahendama keerukaid erialaseid ülesandeid tulevases töös.

VANGLAAMETNIK
(kutseõpe, 1 aasta)(õppima suunab vastav partnerasutus)
Vanglaametniku õppekaval omandatakse hea ettevalmistus töötamiseks vanglas valvuri või saatja ametikohal. Lõpetajatele on garanteeritud töökoht Eesti vanglates.
Finantskolledž
Finantskolledž valmistab ette tolli ja maksunduse valdkonna spetsialiste. Õppima on oodatud uuendusmeelsed ning asjatundlikud inimesed, kes hoiavad ja märkavad teisi ning annavad panuse ühiskonna arengusse.
• Vajalikud teadmised rahandus- ja finantsvaldkonnas
• Lõpetamisel töökoht avalikus sektoris, eelkõige Maksu- ja Tolliametis
• Eeldused tulevikus karjääriks pangas, audiitoribüroos või mujal erasektoris
• Tolli ja maksunduse õppekaval igakuine stipendium 300 eurot
Finantskolledži õppekavad:

TOLL JA MAKSUNDUS
(rakenduskõrgharidusõpe, 3 aastat)
Tolli ja maksunduse õppekava annab teadmised ja oskused finants-, maksu- ja tolliametniku tööga toimetulekuks kaasaegses ühiskonnas. Õppe eesmärk on toetada üliõpilaste kujunemist lojaalseks, oma eriala väärtustavaks ja kliendikeskseks spetsialistiks.
• Igakuine stipendium 300 eurot

MAKSUNDUS JA TOLL
(rakenduskõrgharidusõpe, osakoormusõpe, 4 aastat)
Õpe toimub osakoormusel sessioonõppena, mis sobib hästi juba töötavale inimesele, kes soovib teha karjääripööret või omandada uus pädevus.
Päästekolledž
Päästekolledž koolitab päästeteenistujaid ja pääste-, kriisi- ning tuleohutuse valdkonna spetsialiste. Õppima on oodatud julged ja abivalmid inimesed, keda saab usaldada ning kellele on omane asjatundlikkus, kiirus ja inimlikkus.
• Suur praktiliste harjutuste ja praktika osakaal
• Kaasaegsed õpikeskkonnad
• Lõpetajaid ootab tähendusega töö
Päästekolledži õppekavad:

PÄÄSTETEENISTUS
(rakenduskõrgharidusõpe, 3 aastat)
Päästeteenistuse eriala annab tuleohutusjärelevalve, kriisireguleerimise ja päästetööde juhtimiseks vajalikud oskused ja teadmised. Eriala lõpetanud leiavad töö Päästeametis, Häirekeskuses või teistes avaliku sektori asutustes.

PÄÄSTEKORRALDAJA
(kutseõpe, 1 aasta)(õppima suunab Häirekeskus)
Päästekorraldaja erialal õpitakse teenindama 112 numbrile saabuvaid hädaabikõnesid. Õppes on oluline roll keeleõppel, suhtlemiseoskuste arendamisel ja kultuuride tundmisel. Lõpetajaid ootavad tööle Häirekeskuse regionaalsed keskused.
• Õppetoetust 1000 eurot kuus
PÄÄSTJA
(kutseõpe, 1 aasta)(õppima suunab päästekomando)
NB!
Päästjaks saab õppida ainult ametkondliku suunamisega, st. kandideeri tööle komandosse.
Päästja kaitseb inimeste tervist, elu, vara ja keskkonda ning abistab õnnetuste korral. Päästja teeb tulekustutus- ja tehnilist päästetööd ning likvideerib ohtlike ainete tagajärgi.
Astu Sisekaitseakadeemiasse!
Sisekaitseakadeemiasse on oodatud kandideerima isikud, kes on Eesti kodakondsusega ja omavad keskharidust või sellele vastavat haridustaset. Kandideerida saavad ka need, kellel on keskharidusõpe veel pooleli ja on seda omandamas hiljemalt suveks. Päästeteenistuse ja sisejulgeoleku õppekavale kandideerimisel ei ole eelduseks Eesti kodakondsus.
- Vastuvõtt on avatud veebruari lõpust kuni juuni lõpuni.
- Avaldust saab esitada sisseastujate infosüsteemis SAIS.
Korraga saab kandideerida kuni kolmele õppekavale ning arvestama peab tausta- ja tervisekontrolliga. Veendumaks, et tulevane Sisekaitseakadeemia õppur saab keeleliselt õpingutega hästi hakkama, on tugev ja terve, motiveeritud õppima ning sobiv valitud erialale, tuleb kandidaadil lisaks avalduse esitamisele läbida vastuvõtukatsed.
Täpsema info saamiseks helista telefonil 513 8295 või kirjuta vastuvott@sisekaitse.ee.