- Koolid
- Tartu Kunstikool

Tartu Kunstikool
Tartu Kunstikool on ainus kunsti- ja disainivaldkondadele keskendunud kutsekool Eestis. Oleme loomingulise õhkkonnaga kogukond oma eriala spetsialiste ja motiveeritud õpilasi. Meie eesmärgiks on anda sulle praktiline haridus loomingulises valdkonnas.
Meie juurde on võimalik õppima tulla nii põhi- kui ka keskhariduse baasil, täiskasvanuna ja ilma haridusnõudeta. Õppida saab kujundusgraafikat, 3D disaini, multimeediat, materjaliringlust ja dekoreerimist.
Soovid teada, kas Tartu Kunstikool sobiks just sulle? Kuidas näeb välja meie maja, õpilased ja õpetajad? Milline on üks koolipäev meiega? Tule õpilasvarjuks ja vaata oma silmaga kõik üle!
Õpilasvari saab veeta ühe koolipäeva Tartu Kunstikoolis koos ühe meie õpilasega. Peale ankeedi täitmist saadetakse sulle e-mailiga info õpilase kohta, kes sind vastu võtab. Saad temaga ise sobiva kuupäeva varjupäeva läbi viimiseks kokku leppida.
Registreeru SIIN.
-
Tartu Kunstikoolis (TK) saab õppida nii põhihariduse (PHB) kui ka keskhariduse (KHB) baasil.
-
PHB õpilased omandavad kutsekeskhariduse ehk kutse- ja keskhariduse. KHB õppijad omandavad kutsehariduse.
-
PHB õppijatel on õpe pikem kui gümnaasiumis, õpitakse 3,5 kuni 4 aastat. Keskharidus omandatakse erialaainete kaudu (näiteks inglise keel on lõimitud veebigraafikaga või kunstiajalugu 3D mudelite loomisega). Õppetöö E-R.
-
KHB õpe kestab 2,5 aastat. KHB õppijad osalevad õppetöös 3 päeva nädalas (nende iseseisva töö maht on 50%).
-
TK on riiklik kutsekool, kus PHB õpe on tasuta. KHB õpe Tartu Kunstikoolis on tasuta juhul, kui sul ei ole viimase kümne aasta jooksul omandatud tasuta sama taseme kutseharidust ega kõrgharidust VÕI kui sa oled alla 26. aastane.
-
Tunniplaani saab avalikus vaates vaadata tahvel.edu.ee. NB! "Sündmuse" nime all olevad sissekanded on õppetöö osa ja nende täpsem sisu on näha Tahvlisse sisse logides.
-
Õppegrupid on tavaliselt 15-liikmelised, üldainetes (eesti keel, bioloogia jne) moodustatakse sageli liitgruppe.
-
Õppeaasta kestab 1. septembrist kuni 31. augustini ja jaguneb kaheks: sügis- ja kevadsemestriks (vaata Kalenderplaani). Õppeainete lõpus toimuvad hindamised. Lõplikud hindamised on avalikud. Hinnatakse 5-palli süsteemis.
-
Valikainete nädalad kestavad E-R, ka KHB õpilastele. Valikained toimuvad 5x õppeaastas.
-
Koolipäeva pikkus on tavaliselt 9.15-16.30. Vaata ka: tundide ajad.
-
Koolikella meie koolis pole, tund 2×45 minutit. Vahepeal on 15 min paus.
-
Lõunapaus on kell 12.30-13.15. PHB õppijad saavad söögiraha.
-
Kõik õpilased puhkavad suve- ja jõuluvaheajal. PHB õppijatel on ka kevadvaheaeg.
-
Kaks korda õppeaastas on võimalik taotleda põhi- ja eritoetust. I kursus saab toetust taotleda kevadsemestriks. Lisaks saavad õppijad, kelle alaline elukoht asub väljaspool Tartu linna, taotleda sõidutoetust.
-
Õpilased omavad Adobe Creative Cloud kasutaja litsentsi, mis on seotud kooli e-mailiga. See tähendab, et Adobe Creative Cloud programme saab kasutada ka enda eraarvutis.
-
Praktika on õppekava osa, mille ajal õpilane täidab töökeskkonnas juhendaja juhendamisel kindlate õpieesmärkidega töö- ja õppeülesandeid.
-
Tartu Kunstikool on Erasmus+ õpirände harta omanik. See tähendab, et igal aastal on kooli õppijatele ja töötajatele tagatud võimalus kandideerida välispraktikale ja õppereisidele rahvusvaheliste partnerite juures. Õppijate välispraktikakogemustega saab lähemalt tutvuda siin.
-
Varasemate õpingute jooksul sooritatut õpi- või töökogemust saab üle kanda VÕTA-ga Tartu Kunstikooli, kui see vastab Tartu Kunstikooli õppekavadele. VÕTA avalduse saab teha õppeinfosüsteemis Tahvel.